رویالتی لاین سوئیس

مرکز فروش محصولات رویالتی لاین سوئیس در ایران

Contact Details :
Mobile : 0918 380 6110
Email : info@royaltyline.org
امروز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید
 • بانه کار
 • بانه کار
 • بانه کار
 • بانه کار
shadow

راهنمای استفاده درست و استاندارد از ظروف دارای لایه سرامیک

نوشته شده در ۱۳۹۴-۱۲-۰۲ /

راهنمای استفاده درست و استاندارد از سرویس قابلمه سرامیک و دیگر ظروف دارای لایه سرامیک

در ابتدا لازم است در رابطه با ظروف سرامیک توضیح مختری دهیم.

ظروف سرامیک درواقع ظروفی هستند که قسمت درتماس با غذا یک لایه سرامیک قرار دارد و هرگز ذهنتان به این سمت نرود که کل بدنه ظرف از سرامیک ساخته شده است .معدود تبلیغاتی نیز که در سطح اینترنت با عنوان ظروف گرانیتی و ترکیبات نقره و غیره ملاحظه میکنید نیز از این قانون تبعیت میکنند.

درواقع وجود یا عدم وجود این لایه سرامیک نیست که شما در هنگام خرید باید به ان توجه کنید بلکه برند آن محصول مهم و تعین کننده است.به این ترتیب که لایه سرامیک اگر وجود داشته باشد باید توسط یک شرکت مجهز و معتبر نصب و ارائه گردد درغیر این صورت همان لایه سرامیک که کلی پول بابتش پرداخت کردید عامل سرطان زا بودن ظروف شما خواهد شد و سلامتی شما و خانواده شما را به خطر خواهد انداخت زیرا شرکت های ضعیف که محصولات ارزان تولید میکنند نمیتوانند از مواد عالی در تولید این ظروف استفاده کنند و برای آنها پایین نگاه داشتن قیمت حرف اول را میزند نه کیفیت.

راهنمای خرید سرویسهای قابلمه سرامیک

در ابتدایی ترین مرحله کلیه عزیزانی که مایل به خرید و استفاده از  سرویس قابلمه سرامیک هستند میباید به برند و محل خرید این سرویس دقت کنند.درواقع شما زمانی صاحب قابلمه سرامیک میشوید که قابلمه سرامیک خریده باشید.

معنای این جمله با خواندن مقاله زیر قابل درک است.

ظروف سرامیکی جزء ظروف High Tech (ظروف تولیدی تحت تکنولوژی خاص) بشمار میرود بنابراین تولید ظروف سرامیکی نیازمند خطوط تولیدی مجهز به تکنولوژی مدرن میباشد. گذشته از مسایل طراحی و خطوط تولیدی لازم به ذکر است تولید لایه سرامیک طبیعی نیازمند مواد اولیه خاص تحت تکنولوژی خاصی میباشد و این مواد اولیه گران قیمت هستند.درنتیجه قیمت تمام شده ظروف سرامیک بالا رفته و دیگر نمیتوان انتظار داشت هر شرکت یا برندی توانایی تولید چنین محصولی را دارا باشد.

لایه سرامیک تنها یکی از چندین لایه تشکیل دهنده بدنه قابلمه بوده و لایه های زیرین سرامیک از چدن آلیاژی میباشد.هر لایه کار خاصی را انجام میدهد و بطور خاص به این منظور طراحی و ساخته شده اند.

در کل دنیا شرکت های معدودی وجود دارند که میتوانند این محصول را باکیفیت و طول عمر بالا تولید کنند ولی در کشور عزیزمان ایران هر قابلمه ای با هر برندی برچسب سرامیک را به یدک می کشد و خریداران را سردرگم میکند.در عمل مشتری با بازار وسیع و نا امنی مواجه است که همه با عنوان قابلمه سرامیک محصولات خود را عرضه میکنند و این درحالی است که ۸۰% سرویسهای قابلمه موجود در بازار مواد مصنوعی اند نه سرامیک طبیعی.

موارد زیادی مشاهده شده سرویس خریداری شده تنها یک لایه استیل بوده یا تنها ترکیب استیل و چدن با روکش تفلن بوده ولی سهم قابل توجهی از بازار سرامیک را بخود اختصاص داده است.همانطور که پیشتر گفته شد یک قابلمه با پوشش واقعی متشکل از ۳ تا ۷ لایه مختلف میباشد پس چطور میتوان یک قابلمه ارزان قیمت با بدنه نازک را سرامیک نامید؟

ظروف سرامیکی دارای بدنه و کف چندین لایه بوده و از ضخامت زیاد برخوردارند و اکثرا برند های اروپایی تکنولوژی تولید آنرا دراختیار دارند. زمانی که شما یک سرویس قابلمه را با قیمت بسیار پایین با اقلام زیاد مشاهده میکنید شایسته است درمورد برند آن و مشخصات فنی آن بیشتر تحقیق کنید و بسنده کردن به اینکه چون ارزان است میخرم میتواند سلامت شما و خانواده شما را بشدت با خطر مواجه کند. زیانهایی که ظروف تقلبی برای سلامت بدن دارند بر همگان آشکار است و از حوصله این مقاله خارج است.

نکاتی که در حین استفاده از یک ظرف واقعی با پوشش واقعی بایستی مد نظر داشت به شرح زیر است:

قابلمه و ماهیتابه خالی را ردی اجاق روشن رها نکنید:

در ابتدایی ترین مرحله لازم است ذکر کنیم هرگز ظرف سرامیک را نباید قبل از غذا روی حرارت قرار دهید زیرا لایه سرامیک بدون مواد غذایی آسیب خواهد دید و ترک میخورد.این ترکها با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند و زمانی شما متوجه خواهید شد که دیر شده است.بنابراین ابتدا آب یا مواد غذایی را داخل ظرف سرامیکی ریخته سپس ان را روی حرارت مستقیم قرار دهید.البته گرم کردن ظروف با حرارت غیر مستقیم در حدی که روغن جامد تبدیل به مایع شود ایرادی ندارد.

هرگز ظرف سرامیکی داغ را در اب سرد فرو نبرید:

بخاطر می آورید آشپز های قدیم زمانی که قابلمه پلو را ازروی اجاق برمیداشتند ، انتهای ان را در اب سرد فرو میبردند تا پلو راحت تر از آن جدا شود.ولی  شما هرگز این کار را با ظروف سرامیکی خود انجام ندهید.البته لازم به ذکر است شما نباید ظروف سرامیکی داغ را روی سطحی که اختلاف دمای زیاد دارد قرار دهید .در اینگونه مواقع میتوانید از زیرقابلمه های موجود در بازار استفاده کنید زیرا استاندارد این ظروف به این صورت است که پس از داغ شدن ظروف باید صبر کرد تا به خودی خود سرد شوند و هرگز توسط مایعاتی چون اب سرد نشوند.

هرگز کف ظروف سرامیکی را خراش ندهید:

این خراش شامل خراشیدگی توسط اسکاچ های سیمدار تا خراشیدگی توسط چاقو میباشد.بدین ترتیب که در استاندارد این ظروف به صراحت ذکر شده هیچ چیزی را داخل قابلمه یا داخل ماهیتابه برش ندهید.درواقع برخی اشپز ها عادت دارند برای استفاده کمتر از ظروف مواد غذایی را داخل قابلمه یا داخل ماهیتابه خرد میکنند.

هنگام شستشو ظروف سرامیکی دقت بیشتری کنید:

بیاد داشته باشید ظروف سرامیکی را با اسکاچ های سیم دار سایش ندهید.این خش ها به مرور زمان بزرگتر شده و حفره هایی را ایجاد میکنند و سطح داخلی ظرف شما را از حالت سیقلی خارج میکنند.زمانی که سطح ظرف شما سیقلی نباشد هم غذا به آن میچسبد و میسوزد هم عوامل سرطانزا بیشتر میشود.ظرف شما اگر واقعا سرامیک باشد حتی پس از سالها استفاده درست ، با یک شستشو ساده با مایع ظرفشویی پاک و براق میشود.

ظروف سرامیکی را داخل هم قرار ندهید:

در استاندارد استفاده از ظروف سرامیکی ذکر شده هرگز ظروف سرامیکی را داخل هم قرار ندهید.برخی آشپز ها برای اینکه سرویس انها فضای کمتری داخل کابینت اشغال کنند آنها را بصورت سایز بندی داخل هم قرار میدهند.این روش باعث میشود لایه سرامیک ظرف تحتانی اسیب دیده و علاوه بر آن پوشش رنگ ظرف فوقانی نیز آسیب خواهد دید.

——————————————————————————

لینک مطلب:

http://giffini.org/index.php?id_cms=23&controller=cms

3 پاسخ به “راهنمای استفاده درست و استاندارد از ظروف دارای لایه سرامیک”

 1. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

 2. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران
  را لانچ کردیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید خوشحال می شیم به ما
  بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *